8 põhjust hiliseks perioodiks peale raseduse, vastavalt OB / GYN-le

Juuksed, soeng, helin, ilu, huul, mustad juuksed, otsmik, Jheri lokk, inimese, afro, Getty Images

Keegi ei oota selle saamist täpselt, kuid a hilinenud või vahelejäänud periood võib sind mõnikord veelgi rohkem stressida kui õigel ajal saabudes.

Ja seda põhjusega. Mitte ainult hiline periood on võimalik märk Rasedus (lonks), kuid see annab millestki märku - olgu see stress, haigus või ravim - mõjutab östrogeeni ja progesterooni looduslikku tasakaalu teie kehas.

'See on tervise baromeeter,' selgitab Dr Sherry A. Ross , OB / GYN ja autor Ta-oloogia: Naiste inti lõplik juhend tüürimees Tervis. Periood . 'Kui teie perioodid on regulaarsed ja igakuised, räägib see tervishoiuteenuse pakkujatele palju. Kui tulete sisse ja ütlete: 'Jah, mul tuleb menstruatsioon kord kuus,' teame, et teie keha on väga piiratud. '

Kui teil on: hilinenud perioodid jätkata kauem kui 2-3 kuud. Veelgi parem, kasutage telefonis kalendri- või perioodijälgimisrakendust, et saaksite neile täpselt näidata, mis toimub. Kuid kui märkasite lihtsalt, et teie oodatud päev tuli ja läks, siis siin on mõned tegurid, mis võivad mängida:

1. Sünnikontroll

Kui kasutate hormonaalset rasestumisvastane meetod , hiline, kerge või olematu periood ei põhjusta tõenäoliselt muret. 'See on eeldatav kõrvaltoime,' rahustab dr Ross. See on tegelikult progestiini IUD-de nagu Mirena üks eeliseid - lisaks raseduse ennetamisele. Pille kasutades saate perioodi sihipäraselt edasi lükata, kuid Mayo kliinik soovitab enne menstruatsiooni edasilükkamist kõigepealt oma arstiga nõu pidada.

2. Muud ravimid

Samuti võivad kõik teie hormoone mõjutavad retseptid häirida teie perioodide regulaarsust. Mõned näited hõlmavad järgmist:

• kilpnäärme ravimid
  • steroidid
  • antipsühhootikumid

Rääkige oma arstiga, kui teil on küsimusi teie kasutatavate ravimite kõrvaltoimete kohta.

3. Intensiivne treening

Kui olete hiljuti hakanud maratoniks või triatloniks treenima, aitäh teile peamise eesmärgi seadmisel. Lihtsalt ärge alahinnake mõju, mida selline raske tegevus teie kehale võib avaldada. Stress võib põhjustada hormonaalset tasakaalustamatust ja ruumi teie perioodide kaugemale. Kuigi mõnenädalane viivitamine on võimalik, olge '3-kuuline marker' kui tegemist on treenimisega või muudel põhjustel peale vahelejäänud perioodi ravimite võtmise.

'Hiline periood on erinev kui periood puudub,' ütleb dr Ross. 'Kõik, mis ületab 3 kuud, võib teid ohustada näiteks osteoporoosi ja muude meditsiiniliste probleemide tekkeks. On olemas see tasakaal, mida on vaja ja oodata, nii et pole okei, kui teil pole kuue kuu pikkust perioodi, kui te ei ole tabletil. '

jooksukingad PeopleImagesGetty Images

4. Stress

Samamoodi rasked ajad - selline lähedase lahutus või surm - toob füüsilise koormuse ka meie kehale. Selline järsk ja mõjuv muutus võib häirida teie hormonaalset tasakaalu, tekitades hilinenud ja ebaregulaarseid perioode. Teie arst viib tõenäoliselt läbi mõned katsed, et välistada muud põhjused, kuid seni, kuni teie keha saab mõistliku aja jooksul (tõenäoliselt mõne kuu jooksul) õigele teele, pole põhjust end isegi rohkem lisaks sellele, mis teil veel toimub, rõhutasite menstruatsiooni pärast.

5. Äärmuslikud kaalumuutused

'Spetsiifilised toidud ei kipu teie perioodi mõjutama, kuid mitte tervislik toitumine või õige kogus kaloreid pikemaks ajaks muudab teie hilinemise ja harvemaks, 'ütleb dr Ross.

Seda seetõttu, et suure kaalu kaotamine võib vähendada östrogeeni tootmist - kuni selleni, et teie perioodid muutuvad kergemaks või olematuks. Tagaküljel võib keharasva suurenemine muuta ka östrogeeni taset, põhjustades hilist perioodi.

6. Rahvusvaheline reisimine

Jet lag alates suur reis võib põhjustada midagi muud kui ainult öösel viskamist. Dr Rossi sõnul võib ka melatoniini tootmise muutus - ka unisust reguleeriv hormoon - perioodi edasi lükata.

kohver ja pass inewsockGetty Images

7. Joomine

Aeg-ajalt veiniklaas ei mõjuta teie perioodi, kuid liigne ja tugev alkoholi tarvitamine võib östrogeeni häirivate hormoonide taset piisavalt tõsta, et tekitada hiliseid ja ebaregulaarseid perioode. Pöörduge tervishoiuteenuse osutaja poole, kui tunnete, et tarvitate mõnikord liiga palju alkoholi, teie joomine põhjustab probleeme või kui teie perekond on mures joomise pärast, soovitab Mayo kliinik .

8. Krooniline haigus

Vahelejäänud või hilinenud periood võib anda märku põhitingimusest, mistõttu on oluline MD-ga alust puudutada, et teha kindlaks, mis täpselt toimub. Mõned haigused võivad muuta menstruatsiooni hiljaks või täielikult kaduda, näiteks:

• polütsüstiliste munasarjade sündroom (PCOS)
  • kilpnäärme ja muud hormonaalsed häired
  • sugulisel teel levivad nakkused

9. Rasedus

Jah, kui te pole hoidunud seksist meespartneriga, on tõenäoline, et võite olla rase. Dr Ross ütleb, et esimene katse, mille ta teeb igale vahelejäänud menstruatsiooniga patsiendile, on rasedustesti - isegi kui nad kasutavad rasestumisvastaseid vahendeid.

Tablett töötab umbes 91% ajast kui võtate arvesse päeva puudumise võimalust. Isegi spiraalide efektiivsus on 99% - mitte 100%. 'Olen seda oma praktikas paar korda näinud,' ütleb ta. 'See üllatab mind alati, kuid juhtub.'

Tervise toimetaja Caroline on saidi GoodHousekeeping.com tervisetoimetaja, mis kajastab toitumist, vormis olemist, heaolu ja muid elustiili uudiseid.Selle sisu on loonud ja hooldanud kolmas osapool ning see on imporditud sellele lehele, et aidata kasutajatel oma e-posti aadresse sisestada. Selle ja sarnase sisu kohta leiate lisateavet aadressilt piano.io Advertisement - jätkake lugemist allpool